Saneczkarstwo – PŚ: Rosjanie najlepsi w lodowych ostatkach

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 24.02.2019, 14:52

Ostatnie zawody Pucharu Świata w sezonie 2018/2019 stały pod znakiem dominacji Rosjan. Gospodarze zwyciężyli dziś w Soczi we wszystkich konkurencjach, a w niektórych udało im się osiągnąć dublety czy nawet zapełnić całe podium.

Taka sytuacja miała miejsce podczas męskich zawodów sprinterskich. Semen Pavlichenko, Roman Repilov oraz Maksim Aravin zajęli kolejno trzy najlepsze lokaty i cieszyli się z kompletu medali. Niewiele gorzej było dwie godziny wcześniej, kiedy Pavlichenko i Repilov byli najlepsi w konkurencji klasycznej. Wtedy na podium udało się też wejść Dominikowi Fischnallerowi, jednak wszyscy czterej startujący w zawodach Rosjanie ukończyli zawody w pierwszej piątce.

W konkursie sprintu pań Viktoria Demchenko wyprzedziła koalicję Niemek, z mistrzynią olimpijską i świata – Natalie Geisenberger na czele, a duet Denisev/Antonov powtórzył swój wczorajszy wyczyn i zwyciężył w sprinterskiej rywalizacji dwójek.

Taka dominacja musiała się również przełożyć na start drużynowy. W nim także bez niespodzianki najlepsi byli Rosjani, przełamując hegemonię naszych zachodnich sąsiadów, którzy zwyciężyli niemal wszystkie rozgrywane w tym sezonie zawody sztafetowe. Podium udało się uzupełnić Łotyszom, którzy cały czas próbują sobie osłodzić dyskwalifikację na Mistrzostwach Świata.

W przeciwieństwie do tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić w ciągu całego sezonu, w zawodach drużynowych nie wzięła udziału reprezentacja Polski. Na lodowej rynnie zobaczyliśmy dziś więc tylko 18. indywidualnie Mateusza Sochowicza, 22. Macieja Kurowskiego oraz, 11. w sprinterskiej rywalizacji dwójek Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego.

Zawody w Soczi zakończyły cykl sezonu 2018/2019, w którym najlepsi byli: wśród pań Natalie Geisenberger, wśród duetów Tonni Eggert i Sacha Benecken, a spośród mężczyzn, dzięki weekendowym zwycięstwom, Semen Pavlichenko.