Narciarstwo alpejskie – PŚ: triumf Brignone i premierowe podium Remme

• Data publikacji: 24.02.2019, 14:32

Federica Brignone zwyciężyła w Crans-Montanie w jedynej w tym sezonie Pucharu Świata kombinacji. Włoszka prowadziła już po zjeździe i swoją pozycję pewnie utrzymała. Pierwszy raz w karierze na podium stanęła Kanadyjka Roni Remme. Trzecim miejscem musiała zadowolić się dziś mistrzyni świata Wendy Holdener.

Federica Brignone prowadziła w dzisiejszej rywalizacji już po zjeździe. Czas 1:30,94 dawał jej 0,37 sek. przewagi nad Szwajcarką Priską Nufer. Trzecia na półmetku zmagań była Nina Ortlieb z Austrii. Jej wynik był słabszy od rezultatu liderki o 0,43 sek. Niestety w dzisiejszych zmaganiach nie startowała Maryna Gąsienica-Daniel, która dochodzi do siebie po drobnym urazie biodra odniesionym w czasie mistrzostw świata w Are.

W slalomie Brignone zdołała utrzymać prowadzenie. Łączny czas 2:15,20 pozwolił jej wyprzedzić o 0,38 sekundy 23-letnią Roni Remme. Dla utalentowanej Kanadyjki, która na drugie miejsce awansowała z 6. zajmowanego po zjeździe, jest to pierwsze podium w karierze. Ostatnio zawodniczka z Ontario pokazuje się z naprawdę dobrej strony, o czym świadczy chociażby 5. miejsce zajęte w kombinacji podczas mistrzostw świata. Zdobywczyni złotego medalu na tym czempionacie, czyli Wendy Holdener, zajęła dziś 3. miejsce. Szwajcarka straciła przed własną publicznością 1,04 sek. do Brignone.