Narciarstwo alpejskie – PŚ: Kristoffersen wciąż w mistrzowskiej formie!

• Data publikacji: 24.02.2019, 14:08

Mistrz świata Henrik Kristoffersen zwyciężył w dzisiejszym slalomie gigancie w Bansku. Dla Norwega to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Pucharu Świata i zaledwie drugi gigantowy triumf w karierze jeśli chodzi o ten cykl. Dzięki świetnemu drugiemu przejazdowi Kristoffersen wyprzedził minimalnie swojego wielkiego rywala Marcela Hirschera.

Po pierwszym przejeździe dzisiejszego giganta na prowadzeniu był Marcel Hirscher. Lider Pucharu Świata pokonał trasę w czasie 1:14,95. Za Austriakiem ze stratą 0,22 sekundy plasował się Henrik Kristoffersen, który w Are zdobył tytuł mistrza świata w tej konkurencji. Trzecie miejsce na półmetku rywalizacji zajmował Alexis Pinturault, jednak tracił do Hirschera już 0,68 sek. Bardzo niewielka była natomiast jego przewaga nad Szwedem Mattsem Olssonem i reprezentacyjnym kolegą Thomasem Fanarą.

Drugi przejazd był rewelacyjny w wykonaniu norweskich narciarzy. Wszyscy reprezentanci tego kraju zanotowali awans. Najlepiej pokonał go Leif Kristian Nestvold Haugen, który dzięki temu awansował z 26. na 10. pozycję. Najważniejsze było jednak, że na pierwsze miejsce awansował Henrik Kristoffersen. Z łącznym czasem 2:26,87 zdołał on o 0,04 sekundy wyprzedzić Hirschera. To dopiero pierwszy triumf Norwega w tym sezonie Pucharu Świata i drugi w tej konkurencji w całej jego karierze. Poprzedni miał miejsce w marcu 2015 roku w Meribel. Na trzecie miejsce wskoczył Fanara. Do Kristoffersena stracił 0,39 sek., a o 0,1 sek. wyprzedził Pinturault.