Snowboard - PŚ: w slalomie gorzej niż w gigancie

• Data publikacji: 24.02.2019, 10:47

Wczoraj podczas slalomu giganta równoległego Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski byli w małym finale. Dzisiaj z trójki Polaków kwalifikacje przebrnęła tylko Król, która zajęła 16. miejsce.

Aleksandra Król zakończyła kwalifikacje na 15. miejscu. W 1/8 finału musiała się zmierzyć z drugą Naiying Gong. Reprezentantka Polski znacząco przegrała z Chinką. Polka została sklasyfikowana na 16. pozycji. Gong spisała się fantastycznie i wygrała całe zawody. Po zwycięstwie z Król pokonała jeszcze Sabine Schoeffmann, Selinę Joerg i mistrzynię świata Julie Zogg. Trzecie miejsce zajęła Joerg.

1. Naiying Gong (Chiny)
2. Julie Zogg (Szwajcaria)
3. Selina Joerg (Niemcy)
4. Patrizia Kummer (Szwajcaria)
...
16. Aleksandra Król

Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk odpadli już w kwalifikacjach. Nasi snowboardziści zajęli odpowiednio 33. i 38. miejsce. Po pierwsze zwycięstwo w karierze sięgnął Daniele Bagozza. Włoch w finale wygrał z Dmitrijem Łoginowem. Mistrz świata został zdyskwalifikowany w finale. Podium uzupełnił Roland Fischnaller.