Biathlon - ME: szwedzko-rosyjskie podium, Gwizdoń siódma

• Data publikacji: 23.02.2019, 13:34

Mona Brorsson została Mistrzynią Europy w biathlonowym sprincie. Szwedka wyprzedziła Rosjankę Ekaterinę Yurlovą-Percht i swoją rodaczkę Hannę Oeberg. Dobry występ zaliczyła Magdalena Gwizdoń, która zajęła siódme miejsce.

Dla Brorsson kluczem do triumfu było niewątpliwie bezbłędne strzelanie. Szwedka bardzo dobrze spisała się także w biegu i ostatecznie uzyskała czas 19:37.4. O ponad trzydzieści sekund wyprzedziła Rosjankę Ekaterinę Yurlovą-Percht, która raz się pomyliła na strzelnicy. Brąz również powędrował do przedstawicielki kraju Trzech Koron - Hanny Oeberg, która dwukrotnie pokonywała karną rundę i do swojej rodaczki straciła ponad czterdzieści pięć sekund.

Bardzo dobry start ma za sobą Magdalena Gwizdoń. Nasza doświadczona biathlonistka tylko raz pomyliła się na strzelnicy i zajęła siódme miejsce. Zdecydowanie słabiej zaprezentowały się Kamila Cichoń i Anna Mąka. Ta pierwsza co prawda tylko raz pomyliła się na strzelnicy, ale poniosła olbrzymią stratę w biegu i zajęła dopiero 59. miejsce. Dwie lokaty niżej sklasyfikowana została Anna Mąka, która pudłowała dwa razy.