Narciarstwo dowolne - PŚ: triumfy mistrzów olimpijskich

• Data publikacji: 23.02.2019, 11:55

Mikael Kingsbury i Perrine Laffont okazali się najlepsi podczas zawodów Pucharu Świata w jeździe po muldach w japońskim Tazawako. Prowadzą oni także w klasyfikacji generalnej.

Mikael Kingsbury po raz kolejny nie miał sobie równych. Kanadyjczyk wygrał kwalifikacje, ale w pierwszym przejeździe finałowym uzyskał wynik nieznacznie gorszy niż Ikuma Horishima. Reprezentant gospodarzy w finale nie wytrzymał presji, popełnił błędy i zajął dopiero 6. miejsce. Skorzystał z tego Kingsbury. Mistrz świata i mistrz olimpijski otrzymał notę 86,70 i sięgnął po zwycięstwo. Drugie miejsce zajął kolejny z Kanadyjczyk. Philippe Marquis uzyskał rezultat 83,67. Podium uzupełnił Bradley Wilson z wynikiem 80,47. Kingsbury już jutro podczas jazdy po muldach podwójnych może zapewnić sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

1. Mikael Kingsbury (Kanada) 86,70
2. Philippe Marquis (Kanada) 83,67
3. Bradley Wilson (Stany Zjednoczone) 80,47
4. Daichi Hara (Japonia) 79,24
5. Walter Wallberg (Szwecja) 79,08
6. Ikuma Horishima (Japonia) 30,99

Wśród pań najlepszy od kwalifikacji, po pierwszy finał, do drugiego przejazdu finałowego była Perrine Laffont. W najważniejszej próbie mistrzyni olimpijska uzyskała wynik 82,97. Francuzka powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Jakara Anthony z rezultatem 79,87. Trzecia była Julia Gałyszewa z notą 76,92.