Biathlon - ME: Boe triumfuje w sprincie, bardzo słaby występ Polaków

• Data publikacji: 23.02.2019, 10:38

Tarjei Boe zdobył złoty medal w sprincie podczas biathlonowych Mistrzostw Europy w Mińsku. Podium uzupełnili Szwed Jesper Nelin i Rosjanin Dmitrij Malyshko. Najlepszy z Polaków, Mateusz Janik zajął odległe 53. miejsce.

Już przed rozpoczęciem dzisiejszej rywalizacji Boe był uznawany za jednego z głównych pretendentów do zdobycia złotego medalu. Doświadczony Norweg sprostał tym oczekiwaniom i pomimo jednego niecelnego strzału wygrał całą rywalizację uzyskując czas 21:40.1. Drugie miejsce zajął reprezentant Szwecji Jesper Nelin, który pomimo bezbłędnego strzelania stracił do Norwega dziesięć sekund. Brązowy medal trafił w ręce Rosjanina Dmitriya Malyshki, który również nie pomylił się na strzelnicy, ale biegł wolniej i stracił do Boe ponad trzydzieści pięć sekund.

Najlepiej z Polaków spisał się Mateusz Janik, który dwukrotnie pomylił się na strzelnicy, ale jego dyspozycja biegowa pozostawiała wiele do życzenia, przez co ostatecznie został sklasyfikowany na 53. miejscu. Jeszcze dalsze miejsca zajęli pozostali nasi reprezentanci. Tomasz Jakieła z czterema karnymi rundami zajął 82. miejsce, a Marcin Szwajnos, który pięciokrotnie pokonywał karną rundę był 96.