Snowboard - PŚ: Król i Kwiatkowski blisko podium

• Data publikacji: 23.02.2019, 08:23

Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski zajęli 4. miejsca podczas zawodów Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w chińskim Secret Garden. Wygrali Ramona Hofmeister i Tim Mastnak.

Secret Garden położony jest niedaleko miejsca, gdzie rozgrywane będą igrzyska olimpijskie w 2022 roku. Polacy start w slalomie gigancie równoległym mogą zaliczyć do bardzo udanych. Aleksandra Król kwalifikacje zakończyła na wysokim 4. miejscu. W 1/8 finału polska snowboardzistka dość pewnie wygrała z Japonką Emi Sato. W ćwierćfinale Król pokonała Niemkę Cheyenne Loch i liczyła się w walce o miejsce na podium. Następnie na drodze Król stanęła Ester Ledecka. Mistrzyni olimpijska wyprzedziła Polkę o pół sekundy. Aleksandrze Król pozostała walka o 3. miejsce. W tym wyścigu rywalizowała z Seliną Joerg. Przez większą część trasy Król prowadziła, ale w końcówce została wyprzedzona przez mistrzynię świata. Do podium zabrakło bardzo niewielu. W wielkim finale Ramona Hofmeister okazała się znacznie lepsza od Ester Ledeckiej.

1. Ramona Hofmeister (Niemcy)
2. Ester Ledecka (Czechy)
3. Selina Joerg (Niemcy)
4. Aleksandra Król

Oskar Kwiatkowski w kwalifikacjach był 14. Ze względu na małe różnice niewiele zabrakło, a Polak nie wystartowałby w fazie pucharowej. Niestety, tak stało się w przypadku Michała Nowaczyka, który zakończył zawody na 36. miejscu. W rywalizacji jeden na jednego Kwiatkowski wygrał z Włochem Maurizio Bormolinim, a potem zrewanżował się Vicowi Wildowi za porażkę na mistrzostwach świata. W 1/2 finału nasz reprezentant musiał uznać wyższość Andrieja Sobolewa. W wyścigu o trzecie miejsce przebieg był podobny do rywalizacji z udziałem Aleksandry Król. Tutaj również Kwiatkowski jechał z Niemcem, Stefanem Baumeisterem. Polak jechał z przewagą, ale w końcówce został wyprzedzony przez reprezentanta Niemiec. Ze zwycięstwa cieszył się Tim Mastnak. Słoweniec w finale pokonał Andrieja Sobolewa.