WTA Budapeszt: porażka Świątek po wyrównanym meczu

• Data publikacji: 21.02.2019, 21:01

Iga Świątek uległa w II rundzie tenisowego turnieju w Budapeszcie 4:6 i 5:7 w pojedynku z ubiegłoroczną triumfatorką - Alison Van Uytvanck.

17-latka z Raszyna rozpoczynała turniej w stolicy Węgier od kwalifikacji, następnie pokonała w I rundzie Serbkę Olgę Danilović, by dziś stawić czoła rozstawionej z "jedynką" Belgijce Van Uytvanck.

Polka bardzo dobrze rozpoczęła mecz od wygranego do zera gema przy własnym serwisie i próbach ataku przy podaniu rywalki. W trzecim gemie Iga obroniła dwa break-pointy, by ostatecznie wyjść na prowadzenie 2:1. Do pierwszego przełamania doszło dwa gemy później i to Belgijka zwyciężyła przy podaniu Świątek. Van Uytvanck nie oddała prowadzenia do końca pierwszej partii, zwyciężając 6:4.

Drugi set był równie zacięty. Podobnie jak w pierwszym, rywalka przełamała Igę na 3:2. Świątek pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrywając podanie przeciwniczki w 10. gemie i doprowadzając do remisu 5:5. Niestety już chwilę później rywalka przełamała Polkę, a następnie obroniła własny serwis, wygrywając seta 7:5.

Przed spotkaniem zdecydowaną faworytką była Alison Van Uytvanck, jednak mecz okazał się bardzo wyrównany. Iga Świątek zagrała dobre spotkanie i tym występem zapewniła sobie awans w rankingu WTA ze 140. na 126. miejsce.

Alison Van Uytvanck - Iga Świątek 6:4, 7:5