ATP Marsylia: Hurkacz przegrywa z Tsitsipasem

• Data publikacji: 20.02.2019, 22:06

Hubert Hurkacz pożegnał się z turniejem ATP w Marsylii. Polak uległ w pojedynku z turniejową jedynką - Grekiem Stefanosem Tsitsipasem 4:6, 2:6.

Po łatwym zwycięstwie w pierwszej rundzie z Filipem Krajinoviciem, w kolejnym meczu Polak musiał stawić czoła obrońcy tytułu. Pierwszy set tego spotkania rozpoczął się dość wyrównanie. Pomimo początkowych problemów z serwisem, Hurkacz wygrywał własne podania do stanu 4:4. Niestety kolejne dwa gemy padły łupem Greka, który wygrał pierwszą partię 6:4.

Drugi set to obrona własnego serwisu przez obu zawodników do stanu 2:2. Później oglądaliśmy coraz lepszą grę półfinalisty ostatniego Australian Open. Tsitsipas czuł się coraz pewniej i nie popełnił ani jednego podwójnego błędu serwisowego, wygrywając aż 85% swoich pierwszych podań. Polak natomiast nie uderzał dobrze w najważniejszych momentach i nie stworzył ani jednej okazji na przełamanie rywala.

Mecz trwał niecałą godzinę. Mimo porażki i odpadnięcia z turnieju, Hubert Hurkacz może zaliczyć ten występ do udanych. Był to jego czwarty start w głównym cyklu w 2019 roku.