Narciarstwo alpejskie – MŚJ: Meta Hrovat obroniła tytuł w slaolmie, solidna Łuczak

• Data publikacji: 20.02.2019, 16:15

Podobnie jak przed rokiem w Davos, tak i dziś w Val di Fasse, najlepszą młodą slalomistką została Meta Hrovat. Słowenka, która ma na swoim koncie również brąz Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich z 2016 roku, znacznie pokonała najgroźniejsze rywalki, w tym Aline Danioth, która była najlepsza podczas MIO w Lillehammer. Nieźle spisała się Magdalena Łuczak.

Meta Hrovat obroniła tytuł uzyskując dziś łączny czas 1:47,70. Słowenka aż o 0,89 sekundy wyprzedziła swoją główną rywalkę, czyli Szwajcarkę Aline Danioth. Ona również stała na podium przed rokiem w Davos, jednak na 3. jego stopniu. Dziś trzecia była Elsa Haakansson Fermbaeck ze Szwecji, która straciła do triumfatorki aż 1,28 sek. Na podium mogły dziś stanąć dwie Słowenki, jednak Neja Dvornik uplasowała się na czwartej pozycji, ze stratą ledwie 0,05 sek. do brązowego medalu.

Na niezłym 20. miejscu uplasowała się Magdalena Łuczak. Nasza reprezentantka straciła 3,51 sekundy do Hrovat. Niestety pozostałe Polki nie mogą zaliczyć dzisiejszego występu do udanych. Zofia Zdort, Zuzanna Czapska i Daria Krajewska nie ukończyły pierwszego przejazdu.